Реал вкара 4 и изглежда все по-застрашителен

Капитанът в този мач Роналдо вкара на два пъти, а в края можеше да запише и хеттрик, но позволи на Бензема да изпълни дузпата вместо него Снимка: Getty Images

Реал Мадрид показа, че възвръща формата си и записа четвърта поредна победа в първенството.

"Белия балет" надви с 4:0 Алавес на "Бернабеу" и събра 51 т. на третото място в Ла Лига. Кристиано Роналдо, който в този мач беше с капитанската лента, откри резултата с левия крак в края на първото полувреме.

В самото начало на второто Гарет Бейл покачи на 2:0 с удар в близкия ъгъл, а после Роналдо вкара втория си гол и с изстрел по диагонала.

Минута преди края Роналдо отстъпи на Карим Бензема изпълнението на дузпа и французинът оформи крайния резултат с едва третия си гол през този шампионат.

Така Реал продължава да вдига самочувствието си през последните седмици, но остава на 11 т. от първенеца Барселона и с мач повече от каталунците.