Изключителен вратар спря Юнайтед - 0:0

Уго Лорис бе непробиваем - спасяването му срещу Робин ван Перси е едно от най-страхотните за сезона в Англия.
В едно от разбъркванията около вратата на Тотнъм румънецът Влад Кирикеш изби топката на сантиметри от линията.

Изумителен Уго Лорис спря Манчестър Юнайтед и донесе точка на Тотнъм в Лондон - 0:0. Френският страж спаси ред опасности във вихрено първо полувреме, в което гостите доминираха изцяло. Робин ван Перси, Радамел Фалкао, Уейн Рууни - изпускаха всички асове от атаката.

Ударите в рамката бяха 1:5 за Юнайтед, а корнерите - 0:5. Хуан Мата уцели греда, а гол на Фил Джоунс бе точно отменен за засада.

След почивката Тотнъм укроти "червените дяволи" и дори имаше добър шанс чрез Райън Мейсън в края да вземе точките.

С това 0:0 "шпорите" вече пет поредни шампионатни мача нямат загуба от гранда - 3 ремита и 2 победи. Но не са побеждавали Юнайтед на свой терен от 2001 г. (3:1).

Луис ван Гаал може да е доволен от облика на тима му в атака, особено преди почивката. Но сигурно го притеснява, че Юнайтед има само 2 победи в първите си 9 гостувания за сезона.

"Дяволите" са трети с 36 точки, лидерът Челси има 45, но и мач по-малко.

Тотнъм изпревари Арсенал и е шести с 31 точки.