Еспаньол удари Барса, Меси изпусна дузпа

Диего Лопес ликува след спасената дузпа, която се оказа повратен момент Снимка: Getty Images
Диего Лопес ликува след спасената дузпа, която се оказа повратен момент

Еспаньол сензационно надигра Барселона с 1:0 като домакин в първи двубой от четвъртфиналите за Купата на краля.

Синьо-белите изнесоха геройски мач в каталунското дерби и взеха предимство преди реванша с победен гол в 88-ата минута. Барселона не излезе в оптимален състав, но Лионел Меси изигра цял мач и пропусна дузпа, а Иван Ракитич и Луис Суарес се появиха като резерви.

През първата част гостите натиснаха, но Еспаньол успя да удържи атаките им. В 61-ата минута Барса получи дузпа за нарушение на Гранеро срещу Сержи Роберто. Изстрелът на Меси от бялата точка обаче беше спасен с голяма вещина от Диего Лопес.

Това вдъхнови домакините и те изнесоха много силен последен половин час. Няколко решителни намеси на Пике и на вратаря Яспер Силесен ги спряха, но в 88-ата минута Оскар Мелендо се възползва от центрирането на Наваро отдясно и вкара победния гол.

Така Барселона ще преследва обрат в реванша на "Камп Ноу", който ще се играе на 25 януари.