Роналдо гази, Милан лази

Роналдо отбеляза втория гол за Юве.

Ювентус победи Милан с 2:0 като гост в дербито от 12-ия кръг и отново има аванс от 6 точки пред втория в таблицата Наполи. Марио Манджукич откри резултата в 8-ата минута, а Кристиано Роналдо реши всичко в 81-вата.

Гонсало Игуаин се изправи срещу бившия си отбор, но прегоря в желанието си да се докаже и до голяма степен носи вина за поражението на Милан. Аржентинецът пропусна дузпа преди почивката, а в края на срещата получи червен картон, след като се нахвърли с обидни реплики срещу рефера Паоло Мацолени.

Мачът на "Сан Сиро" предложи доста емоции, но класата на Юве си каза думата. Милан имаше своите шансове, но ги пропиля. "Червено-черните" прекъснаха серията си от 4 победи и останаха на пето място във временното класиране.