Рома разпиля Наполи на "Сан Паоло" и сериозно разклати мечтата му за титла

Джеко с два гола за успеха на Рома Снимка: Getty Images
Джеко с два гола за успеха на Рома

Рома разпиля Наполи насред неговия "Сан Паоло" с 4:2 и постави мечтата за първа "синя" титла от 28 години насам под сериозен въпрос.

Всичко започна перфектно за домакини и Лоренцо Инсинье даде аванс на Наполи още в шестата минута. Още в ответната атака обаче гостите изравниха след удар на Ченгис Юндер, който рикошира в крака на Марио Руи, след което прескочи Пепе Рейна и влезе във вратата на Наполи.

В средата на първата част Един Джеко направи пълен обрат, засичайки с глава центриране на Флоренци. Наполи имаше шансове да изравни още преди почивката, но прекрасните изяви на вратата от страна на Алисон съхраниха аванса на Рома.

Началото на втората част премина в натиск на домакините, която обаче остана нематериализирана. Вместо това, с втория си гол в мача Джеко направи резултата 3:1 в 73-тата минута след фантастичен удар от около 20 метра, забивайки топката в долния десен ъгъл на Рейна.

Малко по-късно домакините имаха шанс да намалят, но Алисон отново се прояви на два пъти спря удари отблизо на Инсинье. И, отново, както се получаваха нещата тази вечер на "Сан Паоло", вместо Наполи да отбележи, направи го Рома.

Диего Пероти направи резултата 4:1 след кошмарна грешка в защитата на Наполи. Руи не успя да изчисти едно центриране в наказателното поле, топката попадна в Пероти, който отблизо разстреля Рейна.

Домакините продължаваха да изпускат положение след положение, но им липсваше и късмет. Пет минути преди края на редовното време получиха възможност да изпълняват непряк свободен удар в наказателното поле на Рома, но при удара Флоренци изби топката от гол линията.

Накрая Дрис Мертенс оформи крайното 4:2 за Рома с удар от границата на наказателното поле.

Въпреки загубата, Наполи запазва лидерството си в Серия А с 69 точки, на една пред Ювентус, но и с мач повече. През следващата седмица пък предстои нов тежък мач за момчетата на Маурицио Сари, като ще трябва да гостуват на Интер.

Победата пък изстреля Рома в топ 3 с 53 точки, измествайки градския съперник Лацио от третата позиция.