Историческа Исландия ще играе за пръв път на Световно първенство

Исландия стигна 1/4-финал на Евро 2016, а сега ще играе и на Световното в Русия

Исландия впечатли футболния свят с ново голямо постижение.

Страната се класира на Световно първенство за пръв път в своята история, и то завършвайки на първо място в квалификационната група I. Исландците победиха Косово с 2:0 на свой терен в последния мач от групата, а головете вкараха звездата Гилфи Сигурдсон и Йохан Гудмундсон.

На второ място в тази група завърши Хърватия, спечелвайки директния двубой за влизане в баражите срещу Украйна с 2:0. Андрей Крамарич стана герой за хърватите с двата си гола в дебюта на новия селекционер Златко Далич.

Мачът беше тежък за Хърватия, която потрепери след няколко добри положения на домакините през първото полувреме. В 62-ата минута центриране на Лука Морич намери Крамарич, който с глава откри резултата. В 70-ата минута голмайсторът удвои отблизо след пас на Ракитич.