Реал спечели отложен мач и излезе на трето място

Бързият изравнителен гол на Лукас Васкес улесни мача за Реал Снимка: Getty Images
Бързият изравнителен гол на Лукас Васкес улесни мача за Реал

Реал Мадрид победи Леганес с 3:1 като гост в отложен мач от 16-ия кръг на Ла Лига.

С трите точки Реал излезе на трето място в класирането, на 2 т. пред четвъртия Валенсия, но на цели 14 от първенеца Барселона и на 7 от втория Атлетико Мадрид.

Зинедин Зидан беше прибегнал до някои ротации в състава, а звездата Кристиано Роналдо получи почивка и въобще не беше в групата.

Срещата започна добре за домакините, които откриха след 6 минути игра. При центриране от корнер Касия спаси изстрел отблизо, но Тео Ернандес изчисти топката точно в главата на Унай Бустинса и тя влетя в мрежата - 1:0 за Леганес.

"Кралете" обаче бързо изравниха и едва 5 минути по-късно Лукас Васкес се възползва от подаване на Каземиро и направи 1:1. В 29-ата минута самият Каземиро се разписа след комбинация между Бензема и Васкес и така Реал поведе.

Крайния резултат оформи Серхио Рамос от дузпа в последната минута, отсъдена за нарушение срещу Матео Ковачич.