Бербатов да внимава с господата от Лондон

"Спокойно, у дома сме корави", казва Бербатов с жестове. Но Арсенал ще е наранен и няма какво да губи.
В първия мач Бербатов вкара за 2:0 и съвсем разтрепери краката на фаворитите от Арсенал.
"Искаше ми се да играя в Арсенал, но вече съм стар за това", пошегува се Бербатов преди първия мач.
Стадион "Луи II" чака реванша и евентуално нова велика вечер за Монако, позабравил блясъка на турнира.
Арсен Венгер се връща на мястото, откъдето футболът го забеляза. Снимка: Getty Images
Арсен Венгер се връща на мястото, откъдето футболът го забеляза.
Французинът продължава да получава много критики в Арсенал, въпреки че успя да спечели трофей след 9 г. суша.
Атлетико чака Леверкузен с едно голямо оръжие - публиката на "Висенте Калдерон". Снимка: Getty Images
Както и Чоло Симеоне, успяващ винаги да извлече максимума от играчите си. Снимка: Getty Images
Както и Чоло Симеоне, успяващ винаги да извлече максимума от играчите си.
Но младите лъвчета на Леверкузен Дърмич, Чалханоглу и Белараби показаха в първия мач - не ги е страх от никого.

Димитър Бербатов няма да има спокойна вечер в княжеството.

Чакат го още 90 напрегнати минути, за да достигне с Монако четвъртфинал в Шампионската лига, което за последно му се случи през 2011-а с Манчестър Юнайтед.

Да, тимът на Бербатов има комфортен аванс от 3:1 срещу Арсенал, който ще защитава в своя дом.

Българинът вкара в онзи мач. Но господата от Лондон идват, без да има какво да губят.

А иначе този дом - както гласи поговорката, е като крепост за тима на българина.

Монако за последно е губил у дома преди 17 мача, когато на 27 септември Ница си тръгва с 1:0 в първенството.

В последните 12 домакинства на отбора на Бербатов, той е допуснал само един-едничък гол, и то почетен за 3:1 над Рен.

Тимът на Леонардо Жардим прави изключителен сезон в този аспект, допуснал е само 20 гола в 28 кръга на първенството, а в Шампионската лига - 2 от 7 мача.

Арсенал няма защо да се притеснява от формата си, но 3 гола... След Нова година тимът на Арсен Венгер спечели 12 от 14 двубоя, но това 1:3 тежи много. Трябват поне три гола на терена, където Монако е пуснал толкова за 5 месеца.

"Ще трябва да хвърлим всичко в този двубой, имаме нужда от реакция", предупреди Венгер.

Да, но в последните 31 мача на отбора му като гост в Шампионската лига, Арсенал само три пъти не е допускал гол. А попадение за Монако довечера ще е фатално.

Френските вестници чакат чудеса от тима на Жардим, като го смятат за сигурен до ПСЖ в четвъртфиналите.

В другия мач за вечерта Атлетико ще разчита на 50 000 луди глави, които да превърнат "Висенте Калдерон" в ад за гостуващия Байер Леверкузен. Германците спечелиха с 1:0 първия мач и финалистът от миналия сезон е изправен до стената.

"Тук всичко ще е различно - обеща Диего Симеоне, треньорът на Атлетико. - Атмосферата ще е като още един допълнителен играч за нас."

Без съмнение ще е така.

Преди година Лео Меси призна,че не е имал сили в краката срещу ревящата тълпа на "Калдерон", когато след 1:1 в Барселона, Атлетико изхвърли каталунците на четвъртфинал в турнира с 1:0 у дома.

Букмейкърите смятат за фаворити довечера Арсенал и Атлетико.

Коефициентите за победа на лондончани в Монако са около 2,3, а за домакински успех на Атлетико - 1,8.

Та, Бербатов да внимава. И защитата да си свърши работата по неподражаемия начин, по който го прави цял сезон.

Иначе разярените лъвове на Венгер може и да напишат история с велик обрат.