Юнайтед оцеля в спиращо дъха дерби срещу Арсенал

Манчестър Юнайтед се измъкна срещу Арсенал Снимка: Getty Images
Манчестър Юнайтед се измъкна срещу Арсенал

Манчестър Юнайтед и Арсена не успяха да се победят в дербито на междинния 15-и кръг във Висшата лига. „Червените дяволи“ на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка, успяха да стигнат до равенство 2:2 на своя „Олд Трафорд“.

Арсенал откри резултата в 26-ата минута след грешка на Давид де Хеа. Шкодран Мустафи стреля с глава, Де Хеа не успя да улови топката, тя мина зад гърба му, Ерера я изчисти, но не и преди тя да премине голлинията, което бе отразено от технологията и Андре Маринър зачете гола.

Преднината на „артилеристите“ оцеля само четири минути. Маркос Рохо стреля опасно от пряк свободен удар, Лено спаси, Ерера догони топката и я върна в опасната зона, където Антони Марсиал отблизо изравни. На повторенията обаче се видя, че Ерера е в минимална засада при изпълнението на Рохо и голът не трябваше да бъде зачетен. Ако имаше ВАР, Андре Маринър също щеше да има възможността да гледа повторението.

Резултатът се запази до почивката, а след нея станахме свидетели на още една, дори по-бърза, размяна на голове.

Първи отново вкара Арсенал. Александре Лаказет отново даде аванс на гостите, възползвайки се от грешка на Рохо. Аржентинецът загуби топката, Лаказет разигра с Мхитарян и дори отчаяният шпагат на Рохо не успя да спаси вратата на Де Хеа.

Само минута по-късно обаче Юнайтед отново стигна до равенството. Веднага след изпълнението на центъра, топката бе пратена към влезлия като резерва Ромелу Лукаку. Той я овладя, но след това бе изпреварен от Колашинац, който обаче подари кълбото на Джеси Лингард, който отблизо пусна нисък удар под плонжа на Лено.

Почти веднага след гола, Лингард бе заменен от Пол Погба, но нито неговото влизане, нито това на Маруан Фелайни донесе някаква острота на Юнайтед. Последните минути бяха за Арсенал.

Гостите направиха два огромни пропуска. При първия Обамеянг бе изведен сам срещу Де Хеа, но испанецът спаси с крак, а секунди по-късно Мхитарян пропусна от два-три метра и не успя да уцели вратата.

Накрая, „артилеристите“ вкараха два пъти топката във вратата на Юнайтед, но и двата гола не бяха зачетени. Първо, Лаказет с глава „взе“ топката от ръцете на Де Хеа и я прати в мрежата, но бе отсъдено нарушение, след което Мхитарян вкара, но попадението му правилно бе отменено поради засада.

Равенството изравни Арсенал по точки с четвъртия Челси, който по-рано загуби от Уулвърхемптън с 1:2 – по 31, но тимът на Унай Емери има по-лоша голова разлика и затова остава на петото място.

Междувременно, трети излезе Тотнъм, който победи Саутхемптън с 3:1 и събра 33 точки.

Юнайтед падна до осмата позиция с едва 23 – колкото имат Борнемут и Евертън, но те са с по-добри показатели от „червените дяволи“.