Сити мина през епичен обрат срещу втородивизионен съперник за ФА Къп | sportcafe.bg

Сити мина през епичен обрат срещу втородивизионен съперник за ФА Къп

16.03.2019, 20:47 (обновена 16.03.2019, 21:26)
Суонзи - Манчестър Сити 2:3

Агуеро влезе като резерва половин час преди края и донесе обрата на Сити

Манчестър Сити остава в борбата за всички трофеи след епична съдийска победа с 3:2 в гостуването на Суонзи в 1/4-финала от ФА Къп.

Домакините, които се намират в средата на таблицата в Чемпиъншип, сензационно поведоха с 2:0 през първото полувреме и все още поддържаха аванса си двайсетина минути преди края, но в крайна сметка "гражданите" стигнаха до пълен обрат с героични изяви на резервата в този мач Серхио Агуеро.

В 20-ата минута Фабиан Делф направи нарушение в наказателното си поле и Андре Маринър даде дузпа за Суонзи. Мат Граймс не сгреши от бялата точка и "лебедите" поведоха. В 29-ата минута Берсант Селина завърши хубава атака с параболичен изстрел за 2:0.

Сити успя да се върне в мача едва в 69-ата минута, когато Агуеро задържа топката в наказателното поле и намери Бернардо Силва, а португалецът с майсторски външен фалц намали на 1:2.

В 77-ата минута Рахийм Стърлинг падна в пеналта след привидно чиста игра на Картър-Викърс, но Сити получи дузпа. Агуеро стреля в гредата, но имаше късмет топката да се удари във вратаря Нордфелд и да се върне към вратата за 2:2.

Последва жесток натиск на гостите и няколко опасни положения за тях, а третият им гол изглеждаше въпрос на време. Той дойде в 89-ата минута, а герой отново беше Аугеро, който плонжира ниско и с глава направи 3:2.

При центрирането към него обаче имаше засада, която съдиите не видяха.

Така Сити продължава на полуфиналите в турнира и е фаворит за спечелването му.

Oще: андре маринър  бернардо силва  втородивизионен  гражданите  дузпа  епичен  засада  купа на англия  лебедите  манчестър сити  обрат  рахийм стърлинг  резерва  серхио агуеро  сити  суонзи  съдийство  фа къп

Регистриран на: 09.05.2018, 16:09

1 Дарби | 17.03.201909:40

Според мен не толкова главния съдия Андре Маринър, колкото страничния асистент-арбитър носи вина да отпадне Суонзи. Ясно се видя преди дузпата за Сити, че Стърлинг може би се спъна от крака на защитника, който игра чисто, като изби в корнер, или просто падна сам. А за засадата на Агуеро да не говорим. Сити не се нуждае от такова подпиране. Но съдиите така правеха и с Юнайтед преди години, защото се страхуваха от сър Алекс. А сега угаждат на Сити - гол с ръка на Агуеро, гол на Стърлинг, който беле в засада. Едва ли на Сити ще се подмазват международните съдии, с които ще има работа след време.