Три щастливи гола, много зор и пълен обрат за Ливърпул | sportcafe.bg

Три щастливи гола, много зор и пълен обрат за Ливърпул

19.01.2019, 18:08 (обновена 19.01.2019, 19:07)
Ливърпул - Кристъл Палас 4:3

Съотборниците на Садио Мане му се радват след отбелязването на четвъртия гол, който се оказа и победен

С много зор и известна доза шанс Ливърпул победи Кристъл Палас с 4:3 на "Анфийлд" в 23-ия кръг на Премиършип.

Играчите на Юрген Клоп трябваше да правят пълен обрат и завършиха с 10 души, но изтръгнаха победата от силно игралия противник и поне временно поведоха със 7 т. на върха пред втория Манчестър Сити.

Домакините започнаха по-активно, но Палас успяваше да се защитава и откри едва при втората си атака в мача.

В 34-ата минута Уилфрид Заха надбяга Милнър по левия фланг и центрира по земя, а Андрос Таунсенд засече във вратата на Алисон - 1:0 за гостите.

След почивката Ливърпул заигра много агресивно и сътвори бърз обрат с два гола, в които рикошети изиграха решаваща роля.

Първо Мохамед Салах изравни с елегантно докосване, след като далечен удар на Ван Дайк беше отклонен и топката описа странна парабола, за да стигне до египтянина.

В 53-ата минута Кейта намери Роберто Фирмино в пеналта, бразилецът стреля и след рикошет в бранител кълбото влезе в далечния ъгъл за 2:1.

В 65-ата минута обаче защитата на Ливърпул се провали при едно центриране от корнер, Джеймс Томкинс беше непокрит и изравни с глава за 2:2.

10 минути по-късно Ливърпул отново излезе напред, този път след вратарска грешка на Хулиан Сперони. Милнър получи пас зад защитата и отклони топката от въздуха, а Сперони само леко я докосна, за да я насочи към собствената си врата. Мохамед Салах обаче я достигна преди да е влязла и я довкара, за да запише втория си гол в срещата.

После обаче Милнър си изкара два бързи жълти картона в разстояние на седем минути за груби влизания срещу Заха. Така домакините изиграха последните минути с човек по-малко, но в 93-ата минута Садио Мане отбеляза четвърти гол по диагонала и подсигури победата.

Времето стигна на Кристъл Палас да върне едно попадение чрез Макс Майер в 95-ата минута, но крайният резултат остана в полза на Ливърпул.

По същото време Манчестър Юнайтед записа седма поредна победа под ръководството на Оле Гунар Солскяер - 2:1 над гостуващия Брайтън.

Възродените при норвежеца атакуващи играчи на тима отново изиграха решаваща роля. В 26-ата минута Пол Погба нахлу мощно в наказателното поле и спечели дузпа, тъй като беше атакуван в гръб и съборен.

Самият Погба отбеляза наказателния удар за 1:0. В края на полувремето Маркъс Рашфорд удвои с класен самостоятелен пробив и перфектен завършек от малък ъгъл.

През втората част Брайтън намали чрез Паскал Грос, но не успя да изненада неприятно Юнайтед до края.

Oще: 7 от 7  андрос таунсенд  брайтън  висша лига  джеймс милнър  зор  класиране  кристъл палас  късмет  ливърпул  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд  мохамед салах  мърсисайдци  оле  оле гунар солскяер  паскал грос  пол погба  пълен обрат  резултати  рикошет  роберто фирмино  садио мане  уилфрид заха  червените дяволи  човек по-малко  шанс  щастие  юнайтед  юрген клоп