Три щастливи гола, много зор и пълен обрат за Ливърпул

Съотборниците на Садио Мане му се радват след отбелязването на четвъртия гол, който се оказа и победен Снимка: Getty Images

С много зор и известна доза шанс Ливърпул победи Кристъл Палас с 4:3 на "Анфийлд" в 23-ия кръг на Премиършип.

Играчите на Юрген Клоп трябваше да правят пълен обрат и завършиха с 10 души, но изтръгнаха победата от силно игралия противник и поне временно поведоха със 7 т. на върха пред втория Манчестър Сити.

Домакините започнаха по-активно, но Палас успяваше да се защитава и откри едва при втората си атака в мача.

В 34-ата минута Уилфрид Заха надбяга Милнър по левия фланг и центрира по земя, а Андрос Таунсенд засече във вратата на Алисон - 1:0 за гостите.

След почивката Ливърпул заигра много агресивно и сътвори бърз обрат с два гола, в които рикошети изиграха решаваща роля.

Първо Мохамед Салах изравни с елегантно докосване, след като далечен удар на Ван Дайк беше отклонен и топката описа странна парабола, за да стигне до египтянина.

В 53-ата минута Кейта намери Роберто Фирмино в пеналта, бразилецът стреля и след рикошет в бранител кълбото влезе в далечния ъгъл за 2:1.

В 65-ата минута обаче защитата на Ливърпул се провали при едно центриране от корнер, Джеймс Томкинс беше непокрит и изравни с глава за 2:2.

10 минути по-късно Ливърпул отново излезе напред, този път след вратарска грешка на Хулиан Сперони. Милнър получи пас зад защитата и отклони топката от въздуха, а Сперони само леко я докосна, за да я насочи към собствената си врата. Мохамед Салах обаче я достигна преди да е влязла и я довкара, за да запише втория си гол в срещата.

После обаче Милнър си изкара два бързи жълти картона в разстояние на седем минути за груби влизания срещу Заха. Така домакините изиграха последните минути с човек по-малко, но в 93-ата минута Садио Мане отбеляза четвърти гол по диагонала и подсигури победата.

Времето стигна на Кристъл Палас да върне едно попадение чрез Макс Майер в 95-ата минута, но крайният резултат остана в полза на Ливърпул.

По същото време Манчестър Юнайтед записа седма поредна победа под ръководството на Оле Гунар Солскяер - 2:1 над гостуващия Брайтън.

Възродените при норвежеца атакуващи играчи на тима отново изиграха решаваща роля. В 26-ата минута Пол Погба нахлу мощно в наказателното поле и спечели дузпа, тъй като беше атакуван в гръб и съборен.

Самият Погба отбеляза наказателния удар за 1:0. В края на полувремето Маркъс Рашфорд удвои с класен самостоятелен пробив и перфектен завършек от малък ъгъл.

През втората част Брайтън намали чрез Паскал Грос, но не успя да изненада неприятно Юнайтед до края.