Още един шок в Испания: Севиля се изгаври с Реал

Севиля напълно заслужено отнесе Реал с два гола на Андре Силва и един на Бен Йедер Снимка: Getty Images

Севиля разби Реал Мадрид с 3:0 на своя "Рамон Санчес Писхуан" и поднесе още един изненадващ резултат от междинния кръг в Испания.

Домакините напълниха мрежата на Реал още през първото полувреме, а след почивката изпуснаха нови чисти положения пред Тибо Куртоа.

По-рано същата вечер и Барселона се издъни със загуба с 1:2 от опашкаря Леганес и така Реал и каталунците остават начело в класирането с по 13 т., но вече само на 2 т. над третия Атлетико Мадрид.

От самото начало Севиля натисна съперника и скоро Куртоа трябваше да прави първото си спасяване.

В 17-ата минута Андре Силва откри резултата след асистенция на Хесус Навас и домакините заслужено поведоха. Само след 4 минути те направиха страхотна контраатака, при която Куртоа отрази изстрел на Навас, но Андре Силва довкара за 2:0 и се отчете с втория си гол в мача.

Гостите отговориха с греда на Гарет Бейл, а после Франко Васкес тресна гредата за Севиля. В 39-ата минута Бен Йедер покачи на 3:0 и задачата на "Белия балет" за втората част стана твърде сложна.

На два пъти след почивката Реал можеше да се върне в мача. Първо Лука Модрич вкара на Вацлик, но ВАР се намеси и голът правилно беше отменен заради засада.

По-късно Бейл получи зад защитата, но сам срещу Вацлик стреля в обсега на вратаря, който спаси. И през второто полувреме обаче Севиля имаше повече на брой положения и на моменти като по чудо Куртоа и защитата пред него успяваха да предотвратят получаването на още голове.