Летящият Юнайтед катастрофира на "Емирейтс" и сдаде четвъртото място

Джака и Обамеянг вкараха головете за победата, която може да се окаже решаваща в борбата за топ 4 Снимка: Getty Images

Арсенал взе изключително важна победа с 2:0 над Манчестър Юнайтед на "Емирейтс" в дербито от 30-ия кръг на Висшата лига.

Играчите на Унай Емери сломиха намиращия се в силна форма съперник с попадения на Гранит Джака и на Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа и така изместиха "червените дяволи" от четвъртото място в класирането.

Срещата започна с няколко обещаващи атаки на домакините, но в 9-ата минута Ромелу Лукаку удари греда за Юнайтед.

Три минути по-късно Гранит Джака беше оставен да стреля пред наказателното поле, топката описа странна парабола и подведе Де Хеа, който не успя да реагира - 1:0 за Арсенал.

До почивката Манчестър Юнайтед не беше далеч от изравняването. В 19-ата минута изстрел на Фред по земя срещна гредата, по-късно Лукаку беше на добра позиция, но не намери вратата.

Второто полувреме започна с нов пропуск пред Бернд Лено, който със страхотен рефлекс спаси изстрел на Лукаку.

В 68-ата минута Александър Лаказет нахлу в пеналта, беше подпрян от Фред и падна. Реферът отсъди доста пресилена дузпа.

Пиер-Емерик Обамеянг реализира от бялата точка с лек удар в центъра на вратата за 2:0.

След само две минути Лаказет пропусна да направи преднината на "артилеристите" още по-убедителна. До края гостите очевидно нямаха сили за обрат и постигнаха само един удар на Рашфорд с глава право в ръцете на Лено.

В класирането Арсенал вече е четвърти с 60 т., а Манчестър Юнайтед остава пети с 58.

Следва Челси с 57 т., "сините" обаче имат и мач по-малко.