Русия на крачка от класиране, разплака Египет и Салах

Дзюба вкара втория си гол на Мондиал 2018 и оправда титулярното си място, а Русия отново показа добра ефективност пред гола и вече може да се готви за осминафиналите Снимка: Getty Images

Домакинът Русия стана първият отбор, класирал се за елиминациоинната фаза на Мондиал 2018.

"Сборная" постигна втора победа на шампионата - 3:1 над Египет, която на практика изпраща отбора на осминафинал. Египет от своя страна почти сигурно отпада от надпреварата, тъй като за тима това е втора поредна загуба след 0:1 от Уругвай.

Звездата на египтяните Мохамед Салах този път изигра цял мач и вкара почетното попадение от дузпа, но "фараоните" нямаха сили за повече, след като получиха бързи голове през второто полувреме.

Първата част завърши при нулево равенство и ще се запомни с неточни удари на Черишев за Русия и на Салах за Египет.

Само две минути след почивката Русия откри резултата с доста щастлив автогол - Головин стреля неособено добре, но капитанът на египтяните Фатхи с нескопосан опит да изчисти прати топката в ъгъла на собствената си врата - 1:0.

Това промени мача, а руснаците заиграха по-уверено и само за три минути между 59-ата и 62-ата решиха всичко в мача. Първо Денис Черишев вкара третия си гол на първенството, засичайки центриране по земя отдясно, а после Артьом Дзюба много добре овладя една дълга топка, преодоля противник и разстреля Ел Шенави за 3:0.

В 73-ата минута Зобнин фаулира Мохамед Салах и след консултация с ВАР реферът отсъди дузпа за Египет. Самият Салах вкара с безапелационен удар от бялата точка и намали на 1:3, но до края Русия нямаше затруднения да удържи победата.