Роман Безяк имаше шанс да открие за Лудогорец в началото на мача Снимка: LAP.bg
Роман Безяк имаше шанс да открие за Лудогорец в началото на мача
Владо Стоянов извади доста положения срещу Валенсия
Снимки: LAP.bg Снимка: LAP.bg
Снимки: LAP.bg
Лудогорец преди реванша във Валенсия Снимка: LAP.bg
Лудогорец преди реванша във Валенсия

Лудогорец записа втора поредна загуба срещу Валенсия на осминафиналите в Лига Европа, този път с 0:1 и общ резултат 0:4 приключи участието си в турнира. Българският шампион обаче беше изпратен с аплодисменти на „Местая", където тази вечер направи равностоен мач с Валенсия и си заслужи признанието на зрителите и специалистите.

Валенсия спечели днес с гол на Пако Алкасер, който в 59 минута беше намерен с пас отляво на Картабия и вкара с глава.

В самото начало Лудогорец и Валенсия си размениха по няколко равностойни атаки, като още в 3 минути Мисиджан уцели стената при изпълнение на пряк свободен удар.

25 минути по-късно Мисиджан изведе на два пъти Безяк срещу вратаря на Валенсия, но и двата удара на Роман бяха отразени. Валенсия върна атаката и Фуего надскочи всички в наказателното поле за удар с глава след корнер, но вратарят на българския отбор Владо Стоянов отби.

В самия край на първото полувреме Дани Парехо стреля уцели напречната греда на Лудогорец след точно изпълнение на наказателен удар, но топката падна пред голлинията, а веднага след това беше изчистена.

След подновяването на играта домакините организираха няколко опасни атаки, довели до голови положения, като в крайна сметка попадението падна след удара на Алкасер. Малко преди това Лудогорец се възползва от откриването на защитата на Валенсия и Мисиджан имаше шанс за удар от малък ъгъл, но Алвеш изчисти в корнер.

При една от атаките на Лудогорец топката се удари в ръката на играч на Валенсия, но съдията подмина претенциите на гостите, а и тв повторенията показаха, че е бил прав.

Пет минути след гола на Валенсия българският отбор получи два шанс за гол, но Безяк и Александров записаха по един пропуск.

В последните двадесетина минути двата отбора продължиха да играят открито и да се опитват да организират опасни атаки, като в самия край Лудогорец имаше поне още два шанса за голова атака. А защитата на разградчани демонстрира, че въпреки пропускането на някои от бързите нападатели на Испания, може да играе разумно и да запази тактическа дисциплина.

Мачът на Лудогорец беше изгледан от националния селекционер Любослав Пенев, който беше в ложата на Валенсия, а след края над 2000 български запалянковци изпратиха на крака гостите, които си заслужиха аплодисментите.