Обрат с автогол и осма поредна титла за Ювентус

20.04.2019, 20:44 (обновена 20.04.2019, 21:04)
Ювентус - Фиорентина 2:1

Играчите на Юве се радват след автогола, който в крайна сметка се оказа достатъчен

Ювентус вдигна 35-ата си титла на Италия след победа с 2:1 над Фиорентина в Торино.

В мача от 33-ия кръг на Серия "А" хегемонът на Ботуша си осигури и на теория осмия пореден шампионски трофей, за да може да си позволи да отвори шампанското.

Срещата обаче започна много лошо за домакините и те получиха гол още в 6-ата минута, когато им вкара Никола Миленкович.

После Юве можеше да инкасира още няколко гола, но Федерико Киеза на два пъти уцели гредите със страхотни удари отдалеч.

В 37-ата минута малко нелогично на фона на събитията Алекс Сандро изравни с глава след ниско центриране от ъглов удар на близката греда.

В 53-ата минута Кристиано Роналдо проби отдясно и центрира прострелно, а Херман Пецея засече топката в собствената си врата, за да си вкара автогол, с който Ювентус спечели мача.

"Бианконерите" са недостижими на върха в класирането с 20 т. преднина пред втория Наполи, а узаконяването на титлата е утеха след отпадането от Аякс в Шампионската лига през седмицата.

Oще: автогол  алекс сандро  бианконерите  италия  калчо  кристиано роналдо  на ботуша  поредна  серия а  старата госпожа  титла  трофей  федерико бернардески  фиорентина  хегемон  херман пецея  шампион  юве  ювентус