Русия - Южна Корея като Иран - Нигерия, но с два гола

Кержаков вече има 26 гола за Сборная Снимка: Getty Images
Кержаков вече има 26 гола за Сборная

Русия и Южна Корея си поделиха по една точка след равенство 1:1 в мач от група "Н" на Мондиал 2014.

Двата отбора си размениха по един гол в рамките на няколко минути след средата на второто полувреме колкото да разсеят скуката и да направят с една идея по-интересна срещата от най-слабата до момента на шампионата на планетата между Иран и Нигерия.

Първо невероятна грешка на Игор Акинфеев позволи на корейците да поведат.

Стражът на Сборная изпусна топката след удар на Лий Кеун-Хо и тя мина зад голлинията.

Малко по-късно обаче резервата Александър Кержаков се възползва от продължително разбъркване и няколко рикошета в наказателното поле на азиатците, за да изравни.

Голът на Кержаков бе негов 26-ти за националния отбор и по този начин той изравни рекорда на Владимир Бесчастних за най-много попадения за Сборная.