Сасуоло отказа Интер от Шампионската лига | sportcafe.bg

Сасуоло отказа Интер от Шампионската лига

12.05.2018, 23:36 (обновена 13.05.2018, 00:05)
Интер - Сасуоло 1:2

Матео Политано се радва след откриването на резултата

Сасуоло отне мечтата на Интер за класиране в топ 4 и участие в Шампионската лига следващия сезон с победа с 2:1 над "нерадзурите" на "Джузепе Меаца".

Пред над 65 000 фенове на своя стадион, Интер рухна и продължава да е на пето място на 2 т. от Лацио, а "орлите" имат и мач по-малко. Така за Лацио е достатъчно утре да победи Кротоне, за да си гарантира четвъртата позиция и да обезсмисли директния двубой срещу Интер в последния кръг.

Тази вечер Сасуоло откри в 25-ата минута чрез Матео Политано. В 72-ата минута Доменико Берарди покачи на 2:0 с неспасяем изстрел, а силите на Интер стигнаха само за връщане на един гол чрез Рафиня (80). Домакините пропиляха множество положения и направиха вратаря на противника Андреа Консили герой.

Oще: андреа консили  вратар  герой  джузепе меаца  доменико берарди  зона шампионска лига  интер  калчо  класиране  лацио  матео политано  мечта  нерадзурите  отказа  провал  рафиня  римските орли  сасуоло  серия а  топ 4  фенове  шампионска лига