4 гола не стигнаха на Рома и Интер да се победят

Ченгиз Юндер е награбен от съотборниците си, след като вкара най-красивия гол в мача Снимка: Getty Images

Днешното дерби от Серия "А" между Рома и Интер на "Олимпико" завърши при атрактивно равенство 2:2.

И двата тима можеха да стигнат до победата, но поделиха точката, от която едва ли ще са особено доволни. Интер поне временно излиза на второ място с 29 т., колкото има и третият Наполи преди да изиграе своя мач от кръга.

Рома е едва на седмо място с 20 т.

Домакините започнаха силно мача и Ханданович трябваше да спасява удари на Дзаниоло, Флоренци и Патрик Шик. После Флоренци уцели и гредата.

В 37-ата минута малко нелогично Интер откри чрез Балде Кейта след центриране на Д'Амброзио отдясно. Рома продължи да атакува и Александър Коларов тества Ханданович от пряк свободен удар.

Скоро след подновяването на играта Рома стигна до заслужено изравняване. Ченгиз Юндер се разписа със страхотен удар отдалеч, при който Ханданович не помръдна.

В 66-ата минута звездата Мауро Икарди се извиси след корнер и с глава даде ново предимство на Интер - 2:1.

В 73-ата минута съдията използва ВАР за да отсъди дузпа за домакините за игра с лакът на Марсело Брозович. Александър Коларов стреля неспасяемо и превърна наказателния удар в гол за 2:2.