Челси също продължава безгрешно в Премиършип

Еден Азар вкара втория гол на успокоението за "сините".

След Ливърпул по-рано днес, Челси стана вторият отбор във Висшата лига на Англия с пълен актив след първите четири кръга.

Борнемут бе "черна котка" за лондончаи през последните два сезона, но този път Челси се справи с "черешките" с 2:0. В герои за тима на Маурицио Сари се превърнаха влезлият като резерва Педро и Еден Адар, които реализираха головете на победата.

Гостите бяха приели съперникът им да владее топката, но при всяка възможност търсеха бърза контраатака. Така след половин час игра Калъм Уилсън се размина с откриване на резултата, а до почивката гол не падна.

Лондончани продължиха да натискат и да търсят гола и през втората част.

Така се стигна до 72-рата минута. Педро направи двойно с Жиру и с много хубав удар намери десния ъгъл зад вратаря Бегович.

Крайното 2:0 оформи Азар със страхотен удар в 85-ата минута.

Новакът Уулвърхемптън взе инфарктна победа с 1:0 като гост на Уест Хем, докато Евертън и Хъдърсфийлд направиха 1:1.

Саутхемптън пое глътка въздух след 2:0 като гост на Кристъл Палас, а Брайтън и Фулъм направиха 2:2.