В Италия става все по-интересно

Лацио си тръгна с победата от Милано.

Лидерът Интер допусна домакинска загуба с 1:2 от Лацио в мач от 19-ия и последен за календарната година кръг от италианското първенство по футбол.

Миланският гранд запази първото място в Серия "А" с точка преднина срещу Фиорентина и Наполи, докато столичаните вече са десети. Четвърти е Ювентус с три точки пасив от Интер.

Лацио стартира мача по най-добрия възможен начин, след като в петата минута Лукас Билия подаде от корнер на границата на наказателното поле, където Антонио Кандрева я засече и я изпрати с топовен изстрел в мрежата на Самир Ханданович.

Интер получи възможност да върне гола в 54-та минута, когато съдията отсъди свободен удар в наказателното поле на Лацио заради грешно връщане и уловена от вратаря топка, но Алекс Тейес не се възползва и неговият удар беше отбит от стената.

Мауро Икарди обаче поправи грешката на бразилеца само седем минути по-късно, когато се откъсна очи в очи срещу Етрит Бериша и го преодоля за 1:1.

Фелипе Мело допусна фатална грешка в 87-та минута на срещата, след като фаулира Сергей Милинкович-Савич в наказателното поле на Интер и Лацио получи дузпа, реализирана от Кандрева за 2:1.

Италианският национал пропусна първия удар при спасяване на Ханданович, но при добавката беше точен и Лацио спечели мача.