Игуаин вкара, но Милан пак не би

Игуаин вкара, но Милан пак не би Снимка: Getty Images

Гонсало Игуаин отбеляза първия си гол с екипа на Милан, но „росонерите“ взеха само точка при гостуването на Каляри след равенство 1:1 в мач от четвъртия кръг на Серия А.

Резултатът откри Жоао Педро още в четвъртата минута. Бразилецът се възползва от рикошет в напречната греда след удар на Паволти и със силен шут от около 10-ина метра преодоля Донарума.

Милан изравни в 55-ата минута. Франк Кеси изведе Игуаин, той излъга Краньо и завърши на гола мрежа.

До края и двата отбора не успяха да създадат нищо по-интересно пред противниковите врати и заслужено поделиха точките.

Така, след три изиграни мача Милан има актив от победа, загуба и равенство и четири точки в актива си. „Росонерите“ имат да изиграят отложения си мач срещу Сампдория след трагедията в Дженоа.

Каляри има точка повече и е с пет, изравнявайки се с Удинезе, Торино и Рома в средата на таблицата.