Какъв спектакъл! Барса удари Реал с 4:3 в Мадрид!

Феноменът Меси продължава да доказва, че във футбола всичко е възможно. Три гола и асистенция в мача, в който обикновено краката на футболистите тежат от напрежение... Лео показа и железни нерви при двете дузпи, които изпълни.
При удара си за 3:3 Меси побърза да извади топката от мрежата - на Барса трябваше само победа, за да остане в битката за титлата.
Карим Бензема бележи красиво от въздуха втория си гол за 2:1.
Серхио Рамос опитва да спре невъзможния за спиране Кристиано поне в радостта му след гол. Португалецът обаче не бе на познатото ниво, въпреки вкараната дузпа.
След гола на Меси за 2:2 Пепе от Реал и Фабрегас от Барса се сбутаха, настана и леко спречкване. Но като цяло мачът бе чудесен, нямаше грубости и нерви, игра се футбол. И то какъв!

Реал (Мадрид) и Барселона сътвориха паметно дерби в серията Ел Класико, като този път футболът победи нервите и ритниците. Барселона триумфира с 4:3 в Мадрид и се върна в играта за титлата на Испания, като с 69 точки остава трети, но вече само на 1 т. от лидерите Атлетико и Реал.

Изумителната вечер на "Сантяго Бернабеу" започна с Реал - фаворит на букмейкърите, и Барса - колеблив и на прага да бъде изритан от битката за титлата. След две поредни загуби като гост, тимът на Меси, Шави и Иниеста а-ха да бъде отписан от това дерби.

Но каталунците започнаха по-добре. Още в 7-ата минута Меси изведе Андрес Иниеста и осмицата изстреля торпедо - 0:1.

Реал отвърна като ураган. Анхел ди Мария бе фурия, Карим Бензема първо изпусна златен шанс след негово подаване да изравни, но в 20-ата и 23-ата минута обърна мача след две асистенции на аржентинеца. Френският нападател вкара с глава и с волле с десния крак, а мачът бе направо пулсиращ.

Барса отвърна с още две чудесни положения, но Меси и Неймар изпуснаха.
В 42-рата минута Меси помете гората от тела и крака в наказателното поле и изравни с точен шут в ъгъла - 2:2.

След почивката перфектният дотогова съдия Ундиано Майенко се огъна под напрежението. Първо реферът даде дузпа за Реал, а нарушението срещу Кристиано бе извън наказателното поле. Което не го спря да застреля Виктор Валдес за 3:2.

В 64-тата минута мачът се обърна с главата надолу. Барса светкавично изведе Неймар зад защитата и Серхио Рамос го събори, въпреки че опита да не прави нарушение. Дузпа и червен картон.

Меси заби безпощадно - 3:3.

Шест минути преди края Иниеста красиво се освободи от Карвахал и Чаби Алонсо в наказателното поле и падна. Реферът отново даде дузпа, която бе и най-спорната от трите в мача.
Меси пак бе безгрешен и записа втория си хеттрик в Ел Класико. Аржентинецът е абсолютен рекордьор по голове във великото дерби с 21 попадения във вратата на Реал.

Велик мач! Шоуто завърза и битката за титлата, но по-важно: доказа, че това дерби може да е и тържество на футбола, не само на нервите и грубостите.