Ливърпул вкарваше, Сити пропускаше, но разликата остана 1 т. | sportcafe.bg

Ливърпул вкарваше, Сити пропускаше, но разликата остана 1 т.

27.02.2019, 22:52 (обновена 28.02.2019, 00:54)
Ливърпул - Уотфорд 5:0

Мане направи мача лесен за Ливърпул с двата си гола, а вторият беше необикновено красив прехвърлящ удар с пета

Конкурентите за титлата във Висшата лига Ливърпул и Манчестър Сити постигнаха победи в междинния 28-и кръг на шампионата и запазиха разликата помежду си от 1 т. в полза на "мърсисайдци".

Далеч по-убедителен беше Ливърпул, който разгроми Уотфорд с 5:0 на "Анфийлд" и така се завърна към резултатния футбол.

Още в 8-ата минута Садио Мане откри с глава след центриране на Александър-Арнолд, а в 20-ата минута сенегалецът направи изумително изпълнение с пета с гръб към вратата и прехвърли вратаря за 2:0.

След почивката Дивок Ориги покачи на 3:0, а към края централният защитник Върджил ван Дайк се разписа на два пъти с глава, за да оформи разгромния резултат.

По същото време Манчестър Сити победи с пестеливо 1:0 гостуващия Уест Хем.

Шампионите контролираха двубоя и можеха да вкарат още доста голове, но в крайна сметка единственото попадение дойде от дузпа в 58-ата минута.

Бернардо Силва беше повален в пеналта, а Серхио Агуеро реализира наказателния удар, с който Сити събра 68 т. и отново се доближи на точка зад Ливърпул.

В борбата за топ 4 Арсенал и Манчестър Юнайтед постигнаха победи и разликата между тях остана 1 т. в полза на "артилеристите".

Отборът на Унай Емери надделя с 5:1 над гостуващия Борнемут, като резултатът откри още в 4-ата минута получилият титулярно място Месут Йозил.

Хенрик Мхитарян направи 2:0 в 27-ата минута, а малко след това гостите върнаха един гол чрез Лис Моусет, но след почивката Лоран Косчелни, Пиер Емерик-Обамеянг и Александър Лаказет направиха успеха на тима си доста убедителен.

Манчестър Юнайтед взе с 3:1 гостуването на Кристъл Палас, въпреки многото контузени в състава си.

Ромелу Лукаку откри в 33-ата минута, след като оползотвори добър пробив и пас на Люк Шоу. В 52-ата минута Лукаку удвои след комбинация при ъглов удар и отклонена топка последователно от Смолинг и Линдельоф.

В 66-ата минута Джоел Уорд намали и върна домакините в мача, но в 83-ата Ашли Йънг вкара гола на успокоението за 3:1.

Oще: арсенал  артилеристите  ашли йънг  борнемут  висша лига  вкарваше  върджил ван дайк  гражданите  дивок ориги  дузпа  класиране  конкуренти  контузени  кристъл палас  ливърпул  манчестър сити  манчестър юнайтед  междинен кръг  месут йозил  мърсисайдци  преднина  пропускаше  разгром  разлика  ромелу лукаку  садио мане  серхио агуеро  сити  титла  топ 4  топчиите  уест хем  унай емери  уотфорд  червените дяволи  юнайтед  юрген клоп