Реал се доказа като властелин на Мадрид и излезе на второ място зад Барса | sportcafe.bg

Реал се доказа като властелин на Мадрид и излезе на второ място зад Барса

09.02.2019, 19:03 (обновена 09.02.2019, 19:30)
Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 1:3

Рамос изрази радостта си по колоритен начин след вкарването на дузпата

Реал Мадрид взе градското дерби срещу Атлетико и спечели с 3:1 на стадиона на съперника в 23-ия кръг на Ла Лига.

С голове на Каземиро, на Серихо Рамос от дузпа и на резервата Гарет Бейл, "Белия балет" грабна ценни три точки и изпревари днешния си съперник в класирането.

Авторитетният успех за треньора Сантяго Солари качва Реал на второ място на точка пред Атлетико и само на 5 т. от лидера Барселона, който обаче може да дръпне още, ако победи Атлетик Билбао утре.

На "Уанда Метрополитано" Каземиро откри резултата в 16-ата минута с атрактивна странична ножица от границата на малкото наказателно поле.

В 25-ата минута Антоан Гризман се измъкна на ръба на засадата и изравни с попадение, което беше разгледано с ВАР заради съмнения и за засада, и за нарушение на Анхел Кореа преди решителното подаване. Голът обаче беше редовен.

ВАР влезе в действие и малко по-късно, когато Реал получи дузпа. Хосе Хименес фаулира Винисиус, а спорният момент беше дали нарушението е в наказателното поле.

В крайна сметка дузпата беше потвърдена и капитанът Серхио Рамос отново изведе Реал напред за 2:1.

През втората част гол на Алваро Мората за 2:2 не беше зачетен заради тънка засада и нова намеса на ВАР.

Гостите нанесоха решителен удар в 74-ата минута. Лука Модрич подаде на непокрития Гарет Бейл, който стреля по диагонала за 3:1.

Атлетико даже завърши с 10 души заради втори жълт картон на Томас 10 минути преди края.

Oще: алваро мората  антоан гризман  атлетико  атлетико мадрид  вар  властелин  второ място  гарет бейл  градско дерби  дерби  дузпа  засада  каземиро  класиране  ла лига  мадрид  мадридско дерби  реал  реал мадрид  сантяго солари  серхио рамос