Хърватия отмъсти на Испания в голям мач и ще играе финал на "Уембли" | sportcafe.bg

Хърватия отмъсти на Испания в голям мач и ще играе финал на "Уембли"

15.11.2018, 22:39 (обновена 16.11.2018, 11:26)
Модрич и Ловрен

Хърватите изиграха още един незабравим мач и зарадваха своите фенове на "Максимир"

Хърватия победи Испания с 3:2 в невероятен мач на "Максимир" от група 4 на зона А в Лигата на нациите.

Така световните вицешампиони си отмъстиха на съперника за разгрома 0:6 през септември и направиха ситуацията в групата изключително драматична.

Хърватите започнаха силно мача и направиха няколко добри атаки. При една от тях Иван Перишич стреля в близкия ъгъл, а Де Хеа изби в гредата.

Испания владееше повече топката, но създаде единственото си положение за първото полувреме в последната минута, когато Модрич сгреши един пас, Иско стреля и Ловре Калинич трябваше да спасява.

Втората част протече шеметно и в 54-ата минута след грешка на Сержи Роберто Андрей Крамарич откри резултата очи в очи с Де Хеа.

Само две минути по-късно Испания направи прекрасна бърза атака, при която Иско пусна прострелна топка отляво и Дани Себайос отблизо засече за 1:1.

В 63-ата минута Яго Аспас направи добавка на празна врата, но уцели гредата. 6 минути по-късно Хърватия отново поведе. Лука Модрич центрира на далечна греда и оставеният сам Тин Йедвай вкара с глава за 2:1.

Малко по-късно при контраатака Анте Ребич остана абсолютно сам срещу Де Хеа, но стреля лошо и вратарят спаси. После и Испания направи шокиращ пропуск, когато Мората стреля на метър от вратата с глава, но Шиме Върсалко изби от голлинията.

В 77-ата минута Върсалко на два пъти игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа за гостите. Серхио Рамос отбеляза от бялата точка за 2:2.

До края и двата тима имаха възможности да спечелят, но последни удариха хърватите.

В 93-ата минута при продължителна атака Брекало стреля диагонално, Де Хеа спаси и Йедвай направи добавка отблизо, за да стане герой с втория си гол в мача за победното 3:2.

Така преди последния мач в групата и трите отбора имат шансове да завършат първи и да попаднат във финалите на Лигата на нациите.

Испания води с 6 т., но вече изигра всичките си мачове. Англия и Хърватия са с по 4 т. и в неделя се срещат на "Уембли" в сблъсък, който ще реши всичко. Победителят от мача ще вземе първото място, а загубилият ще изпадне в по-долната дивизия на турнира. При равенство испанците ще запазят върха.

Oще: англия  андрей крамарич  група  давид де хеа  дани себайос  дузпа  иско  испания  лига на нациите  ловре калинич  лука модрич  максимир  отмъсти  първо място  серхио рамос  спиращо дъха  тин йедвай  точки  уембли  финал  хърватия  шансове  шиме върсалко