Всичко свърши! Световното - пред телевизора

Националите позират преди фаталния за амбициите ни мач в Ереван. Кошмарният развой ни остави далеч от баражите. Поредно световно - пред телевизорите.

Край! Всичко свърши!

България ще гледа четвърто поредно световно първенство пред телевизорите, след като националите рухнаха пред надъханите арменци - 1:2 в Ереван.

Завършихме с 9 души, точно както и арменците преди година, когато ги победихме с 1:0 в София.

Мачът беше огън, напрежение, екшън и... за съжаление разочарование.

Започнахме предпазливо срещу стадион и отбор, който жадуваше реванш. Първият удар бе за арменците - на Араз Йозбилиз. Първото положение обаче изпуснахме ние. Златен шанс получи Ивелин Попов, но сам срещу вратаря Березовский не успя.

В тези минути сякаш не потърсихме по-решително първия удар, първия гол, трите точки. Надлъгвахме се с арменците. А беше ясно, че само победа ни върши работа. Това може би е едно от разочарованията при анализ на загубената битка.

Изглеждаше, че при това взаимно надлъгване и изчакване, нулево първо полувреме ще остави развръзката за след почивката.

Но секунда невнимание на Николай Бодуров, арменец се откъсна и бранителят ни го свали пред наказателното поле. Червен картон!

Не стига това, ами Йозбилиз завъртя фаула безпогрешно и ни заля с кофа лед - 1:0.

Изоставане, а и с 10 души...

Показахме характер след почивката и се втурнахме напред. Петър Занев изведнъж стана ляво крило и центрираше страхотно, а Емил Гъргоров и два пъти Станислав Манолев изпуснаха чудесни ситуации.

Накрая капитанът Попов взе нещата в свои ръце и изравни с ювелирен шут от пряк свободен удар - 1:1 в 61-вата минута.

И докато се успокоим от радостта, пак глупост. Светослав Дяков, който вече имаше жълт картон, посегна и спря грубичко арменец.

Съдията Феликс Брих от Германия ни остави с 9 играчи, а това вече бе много.

В края ни наказаха след поредна контраатака в огромен числен превес - вкара Юра Мовсисян, който играе редом с Йозбилиз в Спартак (Москва).