Юнайтед изкова биткаджийски успех над Уотфорд

15.09.2018, 20:41 (обновена 15.09.2018, 21:38)
Уотфорд - Манчестър Юнайтед 1:2

Играчите на Юнайтед се потрудиха доста за тази победа

Манчестър Юнайтед постигна много важна победа с 2:1 като гост на Уотфорд в петия кръг от Висшата лига.

Трудното гостуване на приятната изненада през сезона беше спечелено с два бързи гола през първата част и доста треперене през второто полувреме. Вратарят Давид де Хеа отново беше решаващ за "червените дяволи" в края.

Юнайтед започна положително мача с няколко опасни атаки, а домакините също успяха да отговорят и Трой Дийни отправи много опасен удар, предизвикал страхотно спасяване на Де Хеа.

За три минути обаче "червените дяволи" нанесоха големия си удар през първото полувреме. В 35-ата минута Ромелу Лукаку отклони с корем центриране отляво и откри резултата. В 38-ата Фелайни свали с глава към Крис Смолинг след корнер и бранителят стреля от въздуха, за да отбележи първия си гол за сезона - 2:0.

Уотфорд успя да се върне в мача в 65-ата минута, когато организира много добра атака и Андре Грей завърши за 1:2.

До края домакините играха вдъхновено, но усилията им не донесоха изравнителен гол, а за Юнайтед имаше повече пространства, но контраатаките им също не доведоха до нищо.

В последната минута на продължението Неманя Матич си изкара ненужен втори жълт картон и гостите завършиха с човек по-малко.

При последвалия пряк свободен удар Де Хеа извади много опасен удар с глава и Юнайтед се поздрави с победата.

Тимът на Жозе Моуриньо събра 9 т. и е на осмо място в класирането, а Уотфорд, който до момента беше натрупал четири поредни победи, остава четвърти с 12 т.

Oще: андре грей  битка  биткаджийски  висша лига  втори жълт картон  гостуване  давид де хеа  изкова  крис смолинг  манчестър юнайтед  неманя матич  победа  ромелу лукаку  спасяване  статично положение  уотфорд  успех  червените дяволи  юнайтед