Милан отново разочарова и загуби у дома

Монтела започна сезона начело на Милан с успех срещу Торино, но след това загуби от Наполи, а сега и от Удинезе

Втора поредна загуба за Милан в Серия А.

Отборът на Винченцо Монтела се провали с безславно 0:1 като домакин на Удинезе и след третия кръг вече изостава на 6 точки от водача Ювентус.

Червено-черните направиха твърде малко в атака и не поставиха Удинезе под голямо напрежение. Най-опасното им положение беше далечният шут на Хосе Ернесто Соса в 32-ата минута, който удари горната греда.

В 88-ата минута резервата на Удинезе Стипе Перица отбеляза единствения гол като засече центриране на Баду. Топката се отби в Абате и влезе в мрежата на Донарума.

Така с една победа и две загуби дотук Милан е на незавидното 14-о място в класирането. Удинезе има 6 т. и е шести.

В друг мач от кръга Рома победи Сампдория с 3:2 след победен гол на Франческо Тоти от дузпа в самия край. А Лацио не успя да победи Киево като гост и се задоволи с равенство 1:1.