Робен беше най-активният играч на Байерн срещу Манчестър Юнайтед
Томас Мюлер вкара втория гол за баварците
Голът на Коке падна след само пет минути игра
Атлетико напълно надигра Барселона

Последните четвъртфинали-реванши в Шампионската лига поднесоха една изненада - Барселона отпадна след 0:1 като гост на Атлетико в Мадрид, но с оглед на играта на двата тима, резултатът изобщо не е изненадващ. В другия мач Байерн очаквано спечели срещу Манчестър Юнайтед - тимът на Дейвид Мойс поведе като гост в Мюнхен, но след това не успя да намери отговор на трите гола, които вкараха домакините.

Байерн набира скорост в битката за втора поредна титла в Шампионската лига, а Юнайтед отпадна с общ резултат 2:4, което означава, че клубът ще завърши сезона без трофей. В Мюнхен и двата отбора демонстрираха открита игра, пропуските пред двете врати стартираха броени минути след началото на мача, а в началото защитата на Юнайтед успяваше да опази най-активния играч на Байерн - Ариен Робен. Гостите успяха да упражня натиск до средата на първото полувреме, когато баварците трудно стигаха до вратата на Юнайтед, както и в последните минути преди почивката.

В началото на второто полувреме играта на Байерн започна да се изнервя и в 57 минута центриране от десния фланг намери Патрис Евра, който със силен и точен удар откри за Юнайтед. Феновете на британския отбор отново усетиха надеждата, само две минути по-късно Марио Манджукич изравни, а победата на тима на Хосеп Гуардиола осигуриха попаденията на Томас Мюлер в 68 минута и на Робен в 76 минута. Робен все пак успя да надхитри пазителите си и освен че вкара третия гол, преди това успя да намери Мюлер от аутлинията, което доведе до второто попадение.

В Мадрид мачът протече доста по-драматично, въпреки единствения гол. Барселона игра слабо и дезорганизирано, а Атлетико продължава напред с общ резултат 2:1. Голът вкара Коке в петата минута, а Атлетико надигра тотално съперника като домакините удариха и три греди. Гостите допуснаха твърде много грешки в защита, а безидейната им игра в нападение така и не се промени в хода на мача.

Голът на Коте падна след зрелищно разигравана - бранителите на Барселона изпуснаха Адриан Лопес, който стреля и уцели гредата, топката отскочи и Давид Вия центрира към Лопес, който отигра с глава към Коке, който беше непокрит и вкара от шест метра. Последва тотална преса от страна на Атлетико, а играчите на Диего Симеоне започнаха да удрят греди. Барселона отговаряше с епизодични опити на Лионел Меси да изненада вратаря на домакините, но ударите на аржентинеца не бяха достатъчно точни и достатъчно силни. Играчите на Барселона имаха претенции за две дузпи, но реферът Хауър Уеб подмина нарушенията срещу Сеск Фабрегас.

След почивката Тата Мартино се опита да изостри атаката на гостите и вкара в игра Алексис Санчес и Педро Родригес, но и това не помогна. А играчите на Атлетико записаха нови пропуски - Габи Фернандес трябва да съжалява най-много тъй като остана сам в наказателното поле на каталунците, но ударът му беше избит от Пинто. В 72 минута Масчерано избута Давид Вия, но Уеб не реагира. До края на мача Атлетико записа още едно положение, но в крайна сметка спечели и продължава битката на два фронта - за титлата на Испания и за спечелването на Шампионската лига.