Левски на върха след скандален мач

Жоао Силва вкара победен гол, който може да има голяма стойност в края на сезона. Снимка: Sport1.bg

Левски се посъвзе след серията провали и победи Локомотив (Сф) с 2:1. Мачът бе първи с новия треньор Николай Митов, заменил на поста Илиан Илиев.

"Сините" излизат начело в класирането поне за денонощие, докато в неделя Лудогорец не изиграе своето домакинство с Локо (Пд). Левски има с точка повече от шампиона.
Мачът с Локо бе белязан с жестоки съдийски грешки, помогнали повече на победителите. За серията си спорни решения, реферът Стефан Спасов получи най-бързото наказание в историята. Само часове след двубоя на сайта на съдийската асоциация се появи информация, че Спасов е изхвърлен от професионалния футбол за "изключително слабо съдийство, неотговарящо на изискванията".

Първо Левски откри от дузпа в 18-ата минута, при която останаха съмнения, че Базил де Карвальо подгъна краката си  още преди да бъде съборен от Александър Дюлгеров.

В 23-ата минута предимството на Левски стана още по-осезаемо. При неособено грубо нарушение в центъра бе показан червен картон на Том от Локо. Не се разбра дали съдията Стефан Спасов показа последователно два жълти, или изгони директно бразилеца... Нарушението бе рутинно и в никакъв случай не бе за отстраняване.

Локо остана с 10 души и преди 2 кръга срещу Лудогорец, когато пак в спорна ситуация бе изгонен Кристиан Добрев.

Но и с човек по-малко, тимът на Емил Велев изравни. Крум Бибишков стреля неспасяемо при контраатака, като останаха съмнения за засада 1:1.

В 65-ата минута отборите останаха с по 10 души, когато Рене Михелич от Левски също бе изгонен, с директен червен картон за удар с лакът. Отново - тв повторенията не убедиха решението да е безспорно.

Но Спасов бързо възстанови предимството на Левски като изгони капитана на Локо Александър Бранеков с нов директен червен картон. И тук по-скоро нарушението бе за жълт картон...
В края деветимата "червено-черни" допуснаха гол - Жоао Силва вкара красиво с удар извън наказателното поле.

Левски победи, но скандалите около съдийството на човека с прякор Пастата няма да секнат бързо. Което е мрачната присъда за футбола ни, защото ще остави на заден план например дебюта на юношата на Левски Пламен Илиев, и то като титуляр, или влизането на друг талант - Антонио Вутов. Новият наставник Митов не се поколеба да им гласува доверие в първия си мач.