Арсенал без Лаказет за дербито с Юнайтед

Неприятни новини за Арсенал Снимка: Getty Images
Неприятни новини за Арсенал

Арсенал ще бъде без рекордното си попълнение Александре Лаказет в дербито срещу Манчестър Юнайтед през уикенда. Френският нападател получи контузия в слабините при победата с 5:0 над Хъдърсфийлд.

„Лаказет е с проблеми в слабините и със сигурност ще пропусне мача в събота“, заяви Арсен Венгер след мача.

Лаказет откри резултата още в третата минута със седмия си гол във Висшата лига, но бе заменен от Оливие Жиру в началото на второто полувреме.

Отсъствието на Лаказет означава, че Венгер ще трябва да пусне Жиру, който се разписа на два пъти срещу „териерите“, или отново да прибегне до схемата с Алексис Санчес на върха на атаката като фалшива деветка.

Арсенал приема Юнайтед на „Емирейтс“ в събота от 19:30 часа, а „артилеристите“ се намират в страхотна серия още от края на миналия сезон от 12 поредни победи у дома.

Тимът на Арсен Венгер е четвърти в Премиършип, на четири точки зад втория Манчестър Юнайтед и на 12 зад лидера Манчестър Сити.