Евертън открадна точка на Уотфорд след драма на "Гудисън"

Дин се разписа в 6-ата минута на добавеното време.

16-ият кръг на Висшата лига завърши по драматичен начин - равенство 2:2 между Евертън и Уотфорд, оформено в шестата минута на добавеното време.

Тогава се разписа французинът Люка Дин от пряк свободен удар. Това беше негов първи гол с екипа на Евертън с цената на точка за "карамелите".

Преди това бразилецът Ричарлисон откри резултата в 15-ата минута, като засече отблизо подаване в наказателното поле.

Гостите обаче стигнаха до пълен обрат. В 63-тата минута Шеймъс Коулман си отбеляза автогол, а само 120 секунди по-късно Абдулай Дукуре с глава изведе Уотфорд напред.

В 68-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на домакините, но вратарят Бен Фостър отрази с крак удара на Гилфи Сигурдсон. Резултатът се задържа до самия край на мача, когато Дин спаси точката за "карамелите". Така Евертън остана седми с 24 точки, докато Уотфорд е 12-и с 21.