Барса и ПСЖ господарстваха

Меси най-после вкара на Острова...
Златан отбеляза два гола във вратата на Леверкузен

Свръхочакванията не се оказаха добър съветник за Манчестър С. и английският тим е поставен пред много сложно изпитание преди реванша с Барселона от осминафиналите на Шампионската лига.

Каталунците спечелиха с 2:0 на "Етихад" благодарение на гол от дузпа на Лионел Меси и попадение на Даниел Алвеш в самия край, и очакват спокойно реванша на "Камп ноу".

Аржентинецът най-после се разписа във вратата на тим от Острова при гостуване на Барса след повече от 800 "сухи" минути на английска земя срещу Челси (4 пъти), Арсенал (2), Манчестър Юн., Ливърпул и сега Манчестър С.

Мартин Демикелис получи директен червен картон за нарушението срещу Меси, но останаха съмнения, че ситуацията бе извън наказателното поле.

Барселона заложи на обичайния си стил, който донесе дивиденти на тима. Каталунците си разменяха безбройни къси подавания, а на моменти владеенето им на топката надхвърляше 75%.

След попадението на Меси, гостите веднага натиснаха за втори гол, но пропиляха няколко добри ситуации.

Мениджърът на Сити Мануел Пелегрини пусна в игра Самир Насри и Един Джеко, но в намален състав англичаните не успяха да преодолеят вратата на гостите.

В заключителните минути Сити се огъна за втори път и след хубава атака, в която основна роля изигра Неймар, Алвеш излезе на стрелкова позиция и стреля покрай Джо Харт за крайното 0:2.

Другият мач от вторник също завърши с успех за гостуващия тим, а Пари Сен Жермен вече може да се смята за сигурен четвъртфиналист след гръмкото 4:0 над Леверкузен на "БайАрена".

Златан Ибрахимович изигра поредния си голям мач и отбеляза две от попаденията за парижани, едното от дузпа.

Матуиди бе открил още в първите минути на двубоя, а шведът довърши "аспирините" с два гола точно преди почивката.

Както и на "Етихад", домакините от Леверкузен завършиха с 10 човека, след като Емир Спахич удари в лицето Лукас Моура при едно единоборство и получи втори жълт картон след около час игра.

Разгромът на германците, които в груповата фаза бяха разбити с 5:0 у дома от Манчестър Юн., оформи зимното попълнение Йоан Кабай в 88-та минута.