Бруталната съдийска тесла за Марсилия срещу ПСЖ (видео)

Беноа Бастиен не зачете напълно редовен гол на Марсилия и изгони треньора Руди Гарсия заради протестите му Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен продължи победната си серия и с 11-и пореден успех от началото на сезона в Лига 1 след 2:0 като гост на Олимпик Марсилия в големия сблъсък на Франция.

Тимът на Томас Тухел изглеждаше леко блед през първата част, но през втората нещата се промениха след влизането от пейката на Килиан Мбапе. Именно той откри резултата в 65-ата минута, а крайното 2:0 оформи Юлиян Дракслер в последните секунди.

Резултатът обаче можеше да е съвсем различен, ако съдията Беноа Бастиен не бе отменил напълно редовен гол на марсилци пет минути преди края на редовното време.

При едно центриране на Димитри Пайе в наказателното поле Маркиньос се блъсна в Кевин Строотман и се строполи на тревата. Реферът наду свирката за фаул в полза на ПСЖ, докато резервата Костас Митроглу си мислеше, че е изравнил за 1:1.

Строотман и целият „Велодром“ бе бесен от решението на съдията. Холандецът получи жълт картон за бурните си протести, а треньорът Руди Гарсия бе изпратен на трибуните за искането на видео повторение, което така и не последва.

Отмененият гол сломи тима на Марсилия, който отчаяно потърси изравняването и се оголи отзад, от което се възползва Дракслер при една бърза контра и оформи крайното 2:0.

С победата ПСЖ има пълен актив от 33 точки след 11 кръга, на цели осем пред втория Лил. Марсилия падна до петата позиция с 19.