Пике спаси Барса от първа загуба в дъждовно каталунско дерби

Пике спаси Барса от първа загуба в дъждовно каталунско дерби Снимка: Getty Images

Барселона избегна първа загуба за сезона в Ла лига и завърши наравно 1:1 в гостуването си на Еспаньол в нажежено дерби под бруталния каталунски дъжд.

Лионел Меси бе получил почивка и започна мача на пейката. Най-интересното положение през първото полувреме бе един фалцов удар на Филипе Коутиньо, който за негово нещастие срещна страничната греда на Лопес.

Коутиньо изигра пълни 90 минути за Барса, но не успя да ознаменува завръщането си в Еспаньол, за който игра като отдаден под наем от Интер през втората половина на сезон 2011/12.

Ернесто Валверде видя, че без Меси най-вероятно нещата няма да се получат, и пусна звездата си след точно час игра. Само шест по-късно обаче домакините поведоха.

Тер Щеген допусна грешка, изритвайки една топка напред, Серхио Гарсия прати прекрасно центриране в наказателното поле, Жерар Морено изпревари Пике и с глава откри резултата.

Именно Пике осем минути преди края на редовното време спаси точката и запази непобедения рекорд Барса от началото на сезона.

Този път бранителят на "лос кулес" се оказа най-съобразителен в противниковото наказателно поле и надскочи всички при центриране от фаул на Лео Меси, за да оформи крайното 1:1 с точен удар с глава.

Барселона продължава да е убедително на върха, като вече има 58 точки, на 12 пред най-близкия си преследвач - Атлетико Мадрид. Еспаньол пък вече има 25 и остава на 15-ото място.