Меси и Аржентина отново не успяха. Бразилия е на финал! (ВИДЕО)

Домакинът Бразилия спечели футболната класика с Аржентина с 2:0 и се класира на финала на Копа Америка. Съперникът на "селесао" ще бъде излъчен от втория полуфинал, който е тази нощ и противопоставя Чили и Перу.

Габриел Жезус и Роберто Фирмино бяха авторите на попаденията съответно през първото и второто полувреме след контраатаки, а на два пъти гредите помогнаха на бразилците след удари на Серхио Агуеро и Лионел Меси. Така суперзвездата на Барселона и световния футбол отново трябваше да се примири, че няма да спечели трофей с националния отбор. Първият гол падна в 19-ата минута. Дани Алвеш спечели топката от Акуня, напредна и подаде към Фирмино отляво, който насочи топката пред вратата, където Жезус я прати в мрежата.

07:18Меси: Не ни дадоха две дузпи. За какво е този ВАР?

В 30-ата минута Аржентина беше близо до изравняване, но удар на Агуеро с глава срещна напречната греда.

След паузата Аржентина стигна до добра възможност в 51-вата минута. Агуеро напредна, подаде на Меси, който насочи топката към Да Паул отляво. Той стреля, но неточно. В 64-тата минута Меси падна в наказателното поле след съприкосновение с Дани Алвеш. Щабът на Аржентина поиска дузпа, но реферът правилно отсъди, че нарушението е било извън наказателното поле и в крайна сметка даде пряк свободен удар. Меси стреля над стената, но Алисон успя да улови топката.

Така се стигна до 71-вата минута, когато Фирмино удвои аванса на Бразилия след контраатака, организирана от Габриел Жезус.

Така Бразилия ще излезе на "Маракана" в търсене на своя девети трофей от Копа Америка, докато Аржентина ще се бори за утешителното трето място.