Ливърпул няма грешка, Салах и Ван Дайк отказаха "вълците"

Салах и Ван Дайк осигуриха победата, а Ливърпул си гарантира първото място и след този кръг Снимка: Getty Images

Ливърпул продължава да се движи уверено във Висшата лига и спечели с 2:0 гостуването на Уулвърхемптън в първия мач от 18-ия кръг на английското първенство.

Така отборът на Юрген Клоп остава без загуба от началото на сезона и ще запази първото си място и след този кръг, тъй като събра 4 т. повече от втория Манчестър Сити.

Както и се очакваше, "вълците" оказаха сериозен отпор на Ливърпул и поне през първата част мачът беше напълно равностоен. В 18-ата минута обаче гостите откриха.

Центриране по земя на Фабиньо позволи на Мохамед Салах да засече с външен фалц и да прати във вратата за 1:0.

В началото на второто полувреме Салах стреля мощно от границата на наказателното поле, но малко над целта.

В 67-ата минута при поредна добра атака на Ливърпул, Адам Лалана стреля отблизо във вратаря Руиу Патрисио, който отрази. Минута по-късно Салах центрира остро зад защитата на Уулвърхемптън и Върджил Ван Дайк протегна крак, за да покачи на 2:0.

В 84-ата минута се откри нов шанс пред Салах, но той си поведе твърде дълго топката и не успя да преодолее Руи Патрисио.

Минута преди края се стигна до единствената сериозна грешка в защитата на Ливърпул, когато Анди Робъртсън не успя да изчисти едно центриране. Гибс-Уайт обаче не уцели вратата от няколко метра.

После Салах още един път се измъкна от защитата на домакините и бе спрян от вратаря. В края пропуск направи и Джорджиньо Вайналдум.