Шампионът Монако тръгна с трудна победа (видео)

Радамел Фалкао вкара един от головете за обрата Снимка: Getty Images
Радамел Фалкао вкара един от головете за обрата

Шампионът на Франция Монако тръгна с трудна победа с 3:2 по пътя към защита на титлата си в първия мач от Лига 1 за сезон 2017/18, въпреки вече и без хора като продадените това лято Бернардо Силва, Бенжамен Менди, Валер Жермен и Тиемуе Бакайоко.

Килиан Мбапе игра 75 минути за тима на Леонардо Жардим, получи лека контузия и поиска смяна, а трансферната цел на Арсенал – Тома Льомар – остана на терена през пълните 90.

„Монгаските“ стартираха новия сезон с обрат срещу Тулуза на своя „Луи II”. Гостите на два пъти повеждаха, но накрая си тръгнаха с празни ръце.

Зинедин Макак даде аванс на Тулуза още в шестата минута, но Жемерсон изравни в средата на първото полувреме.

В началото на второто Тулуза отново поведе, този път чрез хубав удар на Анди Делор. Последва обаче ново бързо изравняване, след като Радамел Фалкао засече с глава центриране на Жорже Мораеш.

Победното попадение за шампионите падна 20 минути преди края. Камил Глик се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и, останал непокрит при едно центриране, прати топката в мрежата за крайното 3:2.