Байерн отново се разправи с Борусия

Боатенг откри резултата с глава, а малко по-късно Томас Мюлер удвои. Тези два гола се оказаха достатъчни

Байерн Мюнхен победи с 2:1 големия си съперник в Германия Борусия Дортмунд и се класира на 1/4-финал за купата на страната.

На "Алианц Арена" баварците отново показаха, че в момента са по-добри от жълто-черните и нанесоха своя удар през първото полувреме. В 12-ата минута Жером Боатенг откри с глава при добавка, след като първият изстрел на Зюле се отби в гредата.

Томас Мюлер направи 2:0 в 40-ата минута след двойно подаване с Левандовски и елегантно копване на топката. Байерн можеше да вкара и още през първата част, но пропусна останалите си ситуации.

В 77-ата минута гостите се върнаха в мача с гол на Андрий Ярмоленко и до края можеха да изравнят, но баварците удържаха и така отстраниха съперника от Купата на Германия.