Съдия засенчи два гола на Роналдо и рекорд на Куалярела в шоу между Ювентус и Сампдория Снимка: Getty Images

Ювентус приключи 2018 година с не особено лесна победа с 2:1 над Сампдория на своя „Алианц Стейдиъм“, но в главно действащо лице се превърна гавният съдия на мача, който отсъди две дузпи и отмени гол на гостите в добавеното време.

Гоямата звезда на двубоя отново бе Кристиано Роналдо, който отбеляза и двете попадения за „бианконерите“, с което излезе еднолично на първо място в голмайсторската листа на Серия „А“ с 14 гола от началото на сезона.

Португалецът откри резултата още във втората минута с хубав диагонален изстрел от границата на наказателното поле. Роналдо получи перфектен пас то Дибала, освободи се от съперник и стреля. Топката тупна коварно пред вратаря, след което влетя в мрежата му.

В 32-рата минута главният съдия Паоло Валери отсъди доста спорна дузпа в полза на гостите. При центриране от корнер топката срещна ръката на Емре Джан в областта под рамото в момент, в който германецът бе скочил във въздуха.

Все пак, реферът посочи бялата точка след консултация и с ВАР, а дузпата бе превърната в гол от Фабио Куалярела. По този начин 35-годишният нападател изравни 13-годишен рекорд на Давид Трезеге, разписвайки се в девети пореден мач от Серия „А“.

През втората част Юве владееше играта в почти цялото време, а победният гол падна в 65-ата минута от нова дузпа, отсъдена отново за игра с ръка, този път на Ферари. Роналдо не сбърка от бялата точка, а малко преди това нямаше късмет и негов удар се отби от лявата греда зад Аудеро.

В добавеното време се разигра нов любопитен момент от двубоя. Рикардо Сапонара отбеляза феноменален гол, пращайки топката в горния десен ъгъл на Матия Перин, който започна мача заради контузия на Войчек Шчесни, но попадението бе отменено поради засада.

Валери отново се посъветва с ВАР, а от повторенията се видя, че след грешката на Перин при изнасянето на топката, с нея играе Дефрел, тя рикошира в крака на Алекс Сандро, след което попадна в краката на Сапонара.

Затова попадението му бе отменено и Ювентус оцеля.

Така, Ювентус ще посрещне 2019 година като убедителен лидер с 53 точки на върха, на 12 пред втория Наполи, който по-късно днес е домакин на Болоня. Самп остава пети с 29.