Юнайтед усмири беззъбия Тотнъм и го изпревари в класирането

Рашфорд донесе победата с двата си гола и беше най-опасният футболист на домакините Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед удари Тотнъм с 2:1 в междинния кръг от Висшата лига и изпревари днешния си съперник в класирането.

Два гола на Маркъс Рашфорд вгорчиха завръщането на Жозе Моуриньо на "Олд Трафорд", а съставът на португалеца като цяло изигра доста слаб мач и заслужено загуби.

Началото беше за домакините, които бързо взеха инициативата и в 6-ата минута вече водеха.

Рашфорд се възползва от отскочила топка след опит за изчистване на Санчес и стреля в близкия ъгъл на Газанига - 1:0.

Юнайтед продължи да доминира напълно и пропусна още няколко ситуации, като Газанига отрази удари на Грийнууд и Рашфорд, а веднъж и горната греда помогна на вратаря.

Малко изненадващо обаче, Тотнъм изравни в 39-ата минута. Защитата на домакините не успя да се справи с продължителна атака на съперника, Деле Али успя да прибере една балонна топка пред очите на Фред и Ашли Йънг и да завърши покрай Де Хеа за 1:1.

Втората част също започна с гол за Юнайтед. Муса Сисоко настъпи Рашфорд в пеналта, а потърпевшият изпълни отсъдената дузпа за 2:1.

До края Манчестър Юнайтед отстъпи инициативата, но Тотнъм разочарова в атака и не успя да създаде нищо пред Де Хеа.

Едва в 93-ата минута Али стреля опасно, но вратарят улови и "червените дяволи" взеха победата.

Така Юнайтед излиза шести в класирането с 21 т., колкото има и Кристъл Палас. Тотнъм е осми с 20.

По същото време Челси взе ценна победа с 2:1 над Астън Вила на "Стамфорд Бридж" и се утвърди на четвъртата позиция.

Тами Ейбрахам и Мейсън Маунт се разписаха за отбора на Франк Лампард и Челси вече има 29 т., с шест повече от петия Уулвърхемптън.

Лестър пък постигна седмата си поредна победа в първенството и се завърна на второто място.

"Лисиците" победиха последния Уотфорд с 2:0 у дома, като Джейми Варди вкара дежурния си гол в 55-ата минута от дузпа, а в края Джеймс Мадисън оформи крайния резултат.

Така Лестър отново изпревари Манчестър Сити и събра 35 т. срещу 32 за действащите шампиони.