Наполи тресна Рома в Рим

Дрис Мертенс вкара двата гола за Наполи и можеше да вкара още няколко Снимка: Getty Images
Дрис Мертенс вкара двата гола за Наполи и можеше да вкара още няколко

В дербито от 21-ия кръг на Серия А Наполи надви Рома като гост с 2:1.

Герой за гостите с два гола стана Дрис Мертенс, а "вълците" успяха да се върнат в мача твърде късно и понесоха ново поражение след загубата с 0:2 от вечния съперник Лацио за Купата на Италия.

Мертенс откри резултата с елегантно копване на топката в 26-ата минута, майсторски изведен от Хамшик сам срещу Шчезни. В 39-ата минута нов негов гол беше отменен заради съмнително нарушение в атака срещу Федерико Фацио. В 50-ата минута Инсиние центрира отляво и Мертенс все пак вкара втория си гол, като засече във вратата за 2:0.

Опитите на Рома да обърне мача доведоха до акробатично спасяване на Рейна след удар на Пероти, а по-късно Мохамед Салах уцели гредата. Наполи обаче също имаше чисти положения да вкара трети гол. Минута преди края на редовното време Пероти направи пробив отляво и намери Кевин Строотман в наказателното поле, който с прецизен удар върна един гол за Рома - 1:2.

Добавеното време стигна за още една ситуация пред Пероти и диагонален удар отляво, който обаче премина край вратата и така Наполи се поздрави с победата.

Неаполитанците се приближиха на две точки от днешния си съперник в борбата за второто място. Шампионът Ювентус има 7 т. повече от Рома и мач по-малко.