Григор стартира с победа в Индиън Уелс

Григор Димитров стартира с победа в Индиън Уелс

Григор Димитров стартира с победа участието си в турнира от сериите „Мастърс" в Индиън Уелс, след като спечели с 6:4, 6:3 срещу холандеца Робин Хаасе. Така, на старта на турнира Димитров отново демонстрира отличната форма, която му позволи да спечели турнира в Акапулко, който му донесе втора титла в големия тенис.

Българинът е под №15 в основната схема в Индиън Уелс, което му позволи да се включи директно във втория кръг на турнира, а в третия той ще играе срещу Ернестс Гулбис.

Този сезон Григор има два мача срещу латвиеца - загуба в Ротердам и победа на четвъртфиналите на турнира в Акапулко, където Димитров взе титлата.

№46 в света Хаасе осигури оспорвана битка за Димитров в първия сет на мача - пробив за холандеца в третия гейм, при това на нула, но след това българинът успя да изравни геймовете при 3:3. Последва пробив за Димитров, сложил финала на драматичен гейм, в който Хаасе спаси три топки за пробив, но след това направи две последователни грешки.

Оттук нататък Григор започна да печели по-лесно точките и геймовете, особено при изпълнението на сервис. Резултатът стана 5:4, а Хаасе се предаде още при първия сетбол, след като прати топката в мрежата.

Вторият сет се разви далеч не толкова вълнуващо. Резултатът бързо стигна до 2:2, след като в началото Хаасе се спаси от пробив на Григор, но веднага след това Димитров спечели гейма, в който сервираше и успя да направи пробив. Малко по-късно той стигна и до мачбол, който беше реализиран с ас.

Това е втора победа на Григор срещу Хаасе, която му носи 45 точки за световната ранглиста и 28 000 долара, осигурени след класирането му за третия кръг.

Турнирът в Индиън Уелс е от категорията 1000 и е с награден фонд над 5,2 милиона долара.