Скандална съдийска грешка не спря Ливърпул, разликата отново е 1 т. | sportcafe.bg

Скандална съдийска грешка не спря Ливърпул, разликата отново е 1 т.

10.03.2019, 15:45 (обновена 10.03.2019, 16:00)
Ливърпул - Бърнли 4:2

Фирмино вкара два гола за победата, колкото отбеляза и Мане

Ливърпул отново се доближи на 1 т. от Манчестър Сити в класирането на Премиършип след като обърна Бърнли за 4:2 на "Анфийлд".

Гостите поведоха със скандален гол на Ашли Уестууд още в 6-ата минута директно от ъглов удар. Вратарят на Ливърпул Алисон не успя да се намеси, защото имаше очевидно нарушение срещу него от страна на Тарковски в малкото наказателно поле.

Съдиите признаха гола и се наложи домакините да обръщат.

Лековати грешки в защитата на Бърнли обаче улесниха задачата на "мърсисайдци". В 19-ата минута Роберто Фирмино изравни от голлинията след като Салах центрира отдясно, а вратар и защитник си попречиха в опита да изчистят топката.

В 29-ата минута нова грешка в защитата на Бърнли позволи на Садио Мане да изстреля снаряд от чиста позиция и да изведе Ливърпул напред.

В 67-ата минута Том Хийтън изпълни безобразно начален удар и подари топката на Салах, който асистира на Фирмино за 3:1.

В добавеното време съперниците си размениха по още един гол, като първо Гудмунсон намали за Бърнли, а после Садио Мане сам срещу вратаря се разписа още веднъж за крайното 4:2.

При атаката за втория гол на Мане обаче имаше и немаркирана засада.

Така в борбата за титлата след 30 изиграни кръга Манчестър Сити остава на върха със 74 точки, а Ливърпул е втори със 73.

Oще: алисон  анфийлд  ашли уестууд  бърнли  висша лига  засада  класиране  ливърпул  манчестър сити  мохамед салах  мърсисайдци  премиършип  разлика  роберто фирмино  садио мане  сити  скандална  съдии  съдийска грешка  съдийство  фаул срещу вратаря  ъглов удар  юрген клоп