Скандална съдийска грешка не спря Ливърпул, разликата отново е 1 т.

Фирмино вкара два гола за победата, колкото отбеляза и Мане Снимка: Getty Images
Фирмино вкара два гола за победата, колкото отбеляза и Мане

Ливърпул отново се доближи на 1 т. от Манчестър Сити в класирането на Премиършип след като обърна Бърнли за 4:2 на "Анфийлд".

Гостите поведоха със скандален гол на Ашли Уестууд още в 6-ата минута директно от ъглов удар. Вратарят на Ливърпул Алисон не успя да се намеси, защото имаше очевидно нарушение срещу него от страна на Тарковски в малкото наказателно поле.

Съдиите признаха гола и се наложи домакините да обръщат.

Лековати грешки в защитата на Бърнли обаче улесниха задачата на "мърсисайдци". В 19-ата минута Роберто Фирмино изравни от голлинията след като Салах центрира отдясно, а вратар и защитник си попречиха в опита да изчистят топката.

В 29-ата минута нова грешка в защитата на Бърнли позволи на Садио Мане да изстреля снаряд от чиста позиция и да изведе Ливърпул напред.

В 67-ата минута Том Хийтън изпълни безобразно начален удар и подари топката на Салах, който асистира на Фирмино за 3:1.

В добавеното време съперниците си размениха по още един гол, като първо Гудмунсон намали за Бърнли, а после Садио Мане сам срещу вратаря се разписа още веднъж за крайното 4:2.

При атаката за втория гол на Мане обаче имаше и немаркирана засада.

Така в борбата за титлата след 30 изиграни кръга Манчестър Сити остава на върха със 74 точки, а Ливърпул е втори със 73.