Наполи съсипа Волфсбург като гост

Марек Хамшик вкара два гола срещу Волфсбург.

Наполи може да се счита за сигурен участник на полуфинал в Лига Европа, след като разгроми 4:1 Волфсбург като гост в първи четвъртфинал. Досега в историята 76 пъти се е получавал такъв резултат и никога домакина от първата среща не е успявал да навакса пасива в реванша.

Отборът на Рафа Бенитес започна много силно и бързо поведе с 2:0. Първо се разписа Гонсало Игуаин след пас на Драйс Мертенс. Малко след това самия Игуаин асистира на Марек Хамшик за 2:0. След паузата грешка на Калигури осигури третото попадение за гостите. Кайехон подаде отново към Хамшик, който заби втория си гол в мача.

Последва попадение с глава и на Габиадини за 0:4. За първи път в историята си Волфсбург допусна 4 гола у дома в мач от евротурнирите. В края резервата Бенднер вкара почетния гол за Вълците след пас на Перишич.

Всъщност резервите бяха много активни днес, като вкараха пет от 10-те гола отбелязани в четвъртфиналите на Лига Европа.

Другият италиански тим - Фиорентина стигна до 1:1 като гост на Динамо Киев, след гол на резервата Кхума в 90-ата минута. Преди това Джърмейн Ленс бе открил за украинците.

Резерви донесоха победата на Севиля с 2:1 над Зенит. Испанците губеха на почивката у дома след попадение Рязанцев, но влезлите от пейката Суарес и Бака донесоха победата с 2:1. Зенит пък е загубил всичките си 9 срещи с испански отбори в Европа в историята.