Ливърпул победи Юнайтед в памет на Шенкли

"Анфийлд" изживя страхотен миг - победа над Юнайтед, ден преди 2 септември - денят, в който Шенкли щеше да навърши 100.

Ако беше жив, Бил Шенкли щеше да види как любимият му Ливърпул бие Манчестър Юн. на "Анфийлд", да преспи блажено и да отпразнува стотния си рожден ден.

На 2-и септември великият вожд на "червените", който напусна този свят през 1981-а, щеше да навърши 100. Естествено, че "Коп" не пропусна този факт и го почете с емблематична хореография - червен силует с триумфално разперени ръце на фона на бяло море.

Настоящите футболисти на Ливърпул също играха с мисъл за легендата и повалиха вечния си съперник след сладко 1:0.

Така тимът на Брендън Роджърс е единственият във Висшата лига с пълен актив от три победи в три мача и все с по 1:0. Всичките бяха извоювани с много битка и голове на един и същ човек - Даниел Стъридж.

Английският национал се разписа навръх 24-ия си рожден ден, давайки тон на партито още в четвъртата минута на срещата.

Стъридж бе концентриран при едно центриране към Агер от корнер и довкара топката във вратата на Де Хеа.

Домакините изиграха много силно първо полувреме, в което взеха надмощие в средата на терена и впечатлиха с много движение и сериозната преса, на която подложиха своя съперник.

Манчестър Юнайтед диктуваше събитията след почивката, но натискът на шампионите не даде резултат.

Новият мениджър Дейвид Мойс пък продължава да няма победа на стадиона на Ливърпул, каквато му убягваше и докато водеше Евертън.

Така Манчестър Юнайтед изостава вече на пет точки от съседите край река Мърси, които изненадват приятно с представянето си до момента.