Затъването на Арсенал продължи със загуба от Брайтън

Обамеянг и останалите от Арсенал отново се провалиха, а място в топ 4 вече изглежда като мираж Снимка: Getty Images

Арсенал отново стана за смях с поредна загуба след двете поражения с по 0:3 от Манчестър Сити.

Този път тимът на Арсен Венгер отстъпи с 1:2 в гостуването на скромния Брайтън в мач от Висшата лига.

В 7-ата минута при центриране от корнер Петер Чех боксира топката право на крака на Люис Дънк, който веднага стреля и откри резултата в полза на домакините. Защитата на Арсенал изглеждаше зле и оставяше твърде много пространства, а Брайтън продължи да атакува опасно.

В 26-ата минута Грос центрира отдясно, Мустафи увисна и Глен Мъри стреля с глава под плонжа на Чех за 2:0.

В края на полувремето Пиер-Емерик Обамеянг отклони изстрел на Джака и намали на 1:2, а още преди почивката Косчелни нацели гредата и изравнителното попадение изглеждаше близо.

През втората част обаче "артилеристите" така и не успяха да създадат достатъчно ситуации за гол и да стигнат поне до точка. Не им помогна и 7-минутното продължение на редовните 90 минути.

Даже Глен Мъри отново прати топката в мрежата на Чех, но попадението правилно беше отменено заради засада.

Арсенал остава на 6-о място на цели 13 т. от топ 4.