Луд автогол в последната минута и Ливърпул отново е първи!

Салах засича центрирането в 90-ата минута, за да предизвика автогола на Тоби Алдервейрелд Снимка: Getty Images

Ливърпул победи много трудно с 2:1 Тотнъм на "Анфийлд" и се върна на първо място в класирането на Премиършип.

Дербито на кръга в английското първенство беше доста равностойно и "шпорите" изглеждаха близо и до успеха през втората част, но след известна доза късмет в края домакините отмъкнаха трите точки и продължават да мечтаят за титла.

Ливърпул успя да поведе още при първото сериозно положение. В 16-ата минута Анди Робъртсън отправи много добро фалцово центриране и Роберто Фирмино с глава откри резултата.

През втората част Тотнъм заигра доста по-добре и в 70-ата минута заслужено изравни.

След бързо изпълнение на пряк свободен удар, "шпорите" комбинираха много добре, Ериксен пусна хитро към Лукас Моура и бразилецът завърши за 1:1.

Ливърпул се хвърли напред и пое доста повече рискове.

В 85-ата минута перфектна контраатака на Тотнъм остави Сисоко и Сон двама на един срещу Ван Дайк, но французинът реши да завършва сам и стреля високо над вратата.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Мохамед Салах засече едно центриране и след нелеп карамбол топката се удари в Тоби Алдервейрелд и влезе във вратата на Лорис - 2:1.

Така Ливърпул отново е първи със 79 т., а вторият Манчестър Сити има 77, но и мач по-малко.

Тотнъм е трети с 61 т., но е само на точка пред шестия Челси.