Барселона мина през Атлетик, Меси с клубен рекорд

Меси продължава с рекордите, като този път надмина Куман по голове от преки свободни удари Снимка: Getty Images

Барселона победи с 3:0 Атлетик Билбао в Ла Лига и се доближи на точка от лидера в класирането Реал. "Белия балет" обаче все още има два мача по-малко.

На "Камп Ноу" тази вечер гостите започнаха силно и Раул Гарсия уцели гредата във 2-ата минута, а 10 минути по-късно Иняки Уилямс не успя да намери целта при удар с глава.

В 18-ата минута обаче Пако Алкасер, получил титулярно място за сметка на Луис Суарес, се възползва от подаване на Неймар и откри резултата за Барса.

В 40-ата минута Лионел Меси стреля от пряк свободен удар в центъра на вратата и успя да излъже вратаря Ираисос за 2:0. С попадението Меси подобри клубния рекорд по отбелязани голове от преки свободни удари - той вече има 27, с един повече от Роналд Куман.

През второто полувреме Пике и Меси получиха почивка от Луис Енрике и бяха заменени. Но все пак домакините вкараха трети гол след индивидуална акция на Алеиш Видал в 67-ата минута - с която десният бек фиксира крайното 3:0.